Tähelepanu!

Pentsik lugu - me ei toeta Sinu veebilehitsejat. Palun lae alla Chrome, Firefox või Opera, et kõik töötaks nii nagu peab.

Pentsik lugu - me ei toeta Sinu veebilehitsejat. Palun lae alla Chrome või Opera, et kõik töötaks nii nagu peab.

Pentsik lugu - me ei toeta Sinu veebilehitsejat. Palun kasuta Safari 11, et kõik töötaks nii nagu peab.

Mis on dermatiit?

Atoopiline dermatiit on krooniline nahapõletik, millega kaasnevad punetav, ketendav nahalööve ja sügelus näopiirkonnas, kätel-jalgadel ja/või keretüvel. Põhjuseks on organismi kokkupuude nahka ärritava ainega või allergeeniga (kemikaal, toiduaine jne), mis põhjustab ülitundlikkusreaktsiooni. Haigusele võivad halvasti mõjuda näiteks ka mõned toiduained, villased riided vastu nahka, imikutel hammaste lõikumine, pesuained jm. Tavaliselt algab atoopiline dermatiit imiku- või väikelapse eas. Harvem täiskasvanu eas. Sageli kaasnevad haigusega allergiline nohu ja astma.

Haigus kulgeb ägenemis- ja paranemisperioodidega. Enamasti täheldatakse haiguse ägenemist sügis-talvisel perioodil ja leevenemist suveperioodil.

Kuidas ravida?

  • Atoopilise dermatiidi ravis on oluline igapäevane regulaarne nahahooldus ja naha niisutamine. Hästi sobivad nn baaskreemid, mis vähendavad naha kuivust, ärritus ja sügelust.
  • Dermatiidi ägenemise ajal kasutatakse nahapõletikku taandavaid hormoonkreeme
  • kui allergeenid on teada, siis vältida kokkupuudet allergeenidega

Perearsti/pereõe poole tuleb pöörduda:

  • Nahamuutuste esmakordsel märkamisel
  • Dermatiidi ägenemise korral
  • Koduste ravisoovituste saamiseks

Arstid, kes saavad aidata

Kahjuks ei leitud ühtegi tulemust.